Aktuāls

”LG V30” nesaņems divus ekrānus, tomēr ierīces dizains būs lielisks

Tālruņi, mobilās ierīces

”iOS 11” atnesīs jaunu iespēju, kā bloķēt ”Touch ID” un veikt ārkārtas zvanus

Tālruņi, mobilās ierīces

Daži ”Snapchat” īpašnieki tomēr pārdevuši savas akcijas

IT sasniegumi, bizness

Auto pieredzējušiem ceļotājiem – ”Volkswagen California XXL” ar virtuvi un vannasistabu

Auto, Moto

”Asus” laiž klajā veselus piecus jaunus ”ZenFone” ar duālajām kamerām

Tālruņi, mobilās ierīces
post-image

Tehnoloģiju uzņēmuma ”Microsoft” līdzdibinātājs Pols Alens sadarbībā ar vairāk partneriem, tai skaitā Īlonu Masku, īstenojis iepriekš plānoto gigantiskās lidmašīnas projektu. Tā vēl nav pacēlusies debesīs, taču tikusi reāli uzbūvēta un atrādīta plašākai sabiedrībai.

Lidmašīnai ir nestandarta dizains un, patiesību sakot, izskatās tā, it kā divi lidaparāti būtu savienoti kopā. Alens par šādu projektu pirmo reizi ieminējās 2011. gadā, kad bija paredzēts lidaparātu uzbūvēt piecu gadu laikā un uzsākt lidojumu testus 2016. gadā.

Plāni nedaudz ievilkās un būvniecība reāli tika pabeigta tikai šogad, turklāt lidmašīna vēl ne reizi nav izmēģināta darbībā. Jāpiebilst, ka pirmais izmēģinājuma lidojums nemaz nav paredzēts, lai vadātu pasažierus, bet gan, lai uzlidotu maksimāli augstu un nosūtītu kosmosā “Orbital ATK Pegasus XL” raķeti.

“The Stratolaunch” lidmašīnas tehniskās specifikācijas ir graujošas. Tās spārnu platums ir 118 metri un lidmašīnai ir seši dzinēji, kā arī 26 riteņi. Tā spēj pārvadāt 113 tūkstošus kilogramus smagu kravu, kā arī pati sver 226 tūkstošus kilogramu.

Lai pacelos debesīs, lidmašīnai nepieciešams trīsarpus kilometrus garš ieskrējiens, taču tā ir problēma, jo pārsvarā visiem komerciālo lidojumu lidlaukiem skrejceļa garums ir divarpus kilometri.

Izmantotie resursi: http://gizmodo.com

Foto: http://stratolaunch.com

Saistītās tēmas: Lidmašīnasmicrosoft

Izsaki savu viedokli