Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Kāds pavisam ambiciozs start-up uzņēmums strādā pie projekta, kura mērķis ir tuvāko desmit gadu laikā sākt pasažierus sēdināt elektriskās lidmašīnās. Domājot nedaudz reālāk, uzņēmums pieņem, ka tas varētu izdoties ne vēlāk kā 20 gadu laikā, atkarībā no akumulatoru tehnoloģiju sasniegumiem nākotnē.

Wright Electric, lidmašīnu ražošanas start-up no Masačūsetsas, biznesa inkubatora ietvaros pavisam nesen debitēja ar savu ideju par 150 vietu lielu lidmašīnu bez gāzes.

Gadu vecais uzņēmums cer sasniegt tuvo lidojumu tirgu, piemēram, reisus no Londonas uz Parīzi vai no Bostonas uz Ņujorku, kā arī paziņoja par iespējamo sadarbību ar Lielbritānijas zemo cenu aviokompāniju EasyJet.

Wright Electric apgalvo, ka 30 procenti no visiem lidojumiem notiek zem 480 kilometriem virs zemes, kas ir laba distance ar akumulatoru darbināmai koncepcijai.

Tiek domāts, ka bateriju tehnoloģija darbinās lidmašīnu. Uzņēmums neizslēdza domu par hibrīdu elektromotoru, ja akumulatoru sasniegumi neturpināsies tādā pašā tempā, kādi tie ir bijuši, piemēram, pagājušajā gadsimtā.

Daži eksperti gan pret uzņēmuma plāniem ir visai skeptiski noskaņoti. “Tas jau ir uzprojektēts iznākšanai, taču projektam ir nepieciešami būtiski uzlabojumi,” sacīja aviācijas eksperts no Aviation Weekly. “Neviens nedomā, ka tas varētu notikt drīz. Un ir nepieciešama drošības sertifikācija – šie noteikumi vēl ir jāizveido, un tas prasa diezgan ilgu laiku.”

Saistītās tēmas: AkumulatorsElektriskāsLidmašīnasStartUp

Izsaki savu viedokli