Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Dronu industrija mūsdienās ir kļuvusi ārkārtīgi populāra un pieprasīta. Teju katram lielākam pasākumam pēc tā norises ir pieejamas ne tikai klasiskā veida video reportāža, bet arī burvīgi skati no putna lidojuma, ko nodrošina dronu kameras.

Dronu ārprātu lielā mērā aizsāka latviešu izstrādātāju grupa Edgara Rozentāla vadībā. ”AirDog” bija pirmais augsta līmeņa drons, kas pats izseko cilvēka kustībām un paredzēts ekstrēmo sporta veidu piekritējiem, lai iemūžinātu neaizmirstamus kadrus.

Taču pēc tam ”AirDog” uzradās virkne konkurentu, kuri aizguva latviešu ideju un ātri vien kļuva krietni populārāki. Piemēram uzņēmums ”DJI” ar modeļiem ”Inspire” un ”Phantom” šobrīd ir viens no augstvērtīgākajiem dronu ražotājiem visā pasaulē.

Pēc zināma kritiena ”AirDog” izstrādātāji grasās uzkāpt atpakaļ kalnā. Projektu vietnē ”Kickstarter” latvieši ievietojuši kampaņu, piedāvājot atbalstīt ”AirDog ADII” nākamās paaudzes dronu. Lai sāktu nopietnu darbu pie šī projekta, nepieciešams iegūt aptuveni 250 tūkstošus ASV dolāru lielas finanses, no kurām šobrīd ir savākti nedaudz vairāk kā 80 tūkstoši. Jāatzīmē, ka pirmais ”AirDog” projekts ieguva iespaidīgu vairāk kā viena miljona finansējumu.

Jaunais ”AirDog 2” drons saņēmis dažādus uzlabojumus gan pašā dronā, gan izsekošana ierīcē. Piemēram, pats drons spējīgs labi turēties pretī spēcīgam vējam, bet izsekošanas ierīce ir ūdens un triecienu izturīga. Kopumā jaunais lidaparāts ir kļuvis krietni vien jaudīgāks par savu pirmsnācēju.

Varam vien novēlēt Rozentāla komandai izdošanos iegūt nepieciešamās finanses, lai ”AirDog 2” izdotos attīstīt augstā līmenī.

Drona projektu var atbalstīt ŠEIT.

Saistītās tēmas: airdogDronilatvija

Izsaki savu viedokli