Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness
post-image

Taksometri, kas lido pa gaisu? Kāds Vācijas uzņēmums to vēlas padarīt par reālu un izmantojamu pakalpojumu. Apvienotajos Arābu Emirātos šā gada izskaņā tiks veikti pasažieru dronu izmēģinājumi, lai nākotnē to varētu piedāvāt valsts iedzīvotājiem kā pilnvērtīgu servisu.

Izmēģinājumi notiks AAE pilsētā Dubaijā. Vācijas ”start-up” kompānija ”E-Volo” noslēgusi līgumu ar pilsētu, un pasažieru pārvadājumi pa gaisu Dubaijas iedzīvotājiem būs pieejami jau šogad.

18 rotoru lidaparāts ”Volocopter” tika prezentēts jau pagājušajā gadā, taču tika veikti vien daži izmēģinājuma lidojumi. Oficiāli testi pilsētvidē vēl līdz šim nebija realizējušies, tomēr modernā pilsēta Dubaija šim tehnoloģiju sasniegumam redz nākotni.

Jāpiebilst, ka šo lidmobīli uz priekšu dzen elektrodzinējs. Ar vienu uzlādi drons var nolidot 27 kilometru lielu attālumu ar maksimālo ātrumu 70 km/h. Tāpat ”E-Volo” nebūs pirmais šāds pakalpojums Dubaijā. Sarunas par līdzīgu tehnoloģiju ieviešanu pilsētas vadība vedusi arī ar Ķīnas uzņēmumu ”Ehang”, kā arī ar labi zināmo ”Uber”.

Izmantotie resursi: https://www.theverge.com

Saistītās tēmas: Dronitaksometri

Izsaki savu viedokli