Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Aizvadītajā nedēļas nogalē izstāžu centrā Ķīpsalā risinājās izstāde Motocikls 2017. Motocikliem tika veltīta galvenā loma, kamēr trīs citu nozaru pārstāvji uzstājās trīs apakškategorijās (Atpūta un Sports, Medības un makšķerēšana un Baltic Boat Show).

Motociklu stendos bija vērojami spēkrati dažādās kategorijās. Piemēram, sacīkšu motocikli, ekstravagantie Harley-Davidson, kā arī Latvijā radīts garākais un augstākais motocikls Eiropā.

Tā bija tikai neliela daļa no apskatāmajiem braucamrīkiem. Dažādus stendus uzturēja tādi mašīnbūves uzņēmumi kā Kawaski, Suzuki, Harley-Davidson, Yamaha, KTM un citi.

 

Izstādē atsevišķs stends tika atvēlēts arī kvadracikliem un uzņēmuma Can-Am trīsriteņu braucamrīkiem Spyder. Tika atrādīti divi dārgākie modeļi Cruiser Touring un Touring, bet trešā versija Sports Cruiser izstādē nebija vērojama.

 

Ar Can-Am Spyder braucamrīku iespējams attīstīt līdz pat 190 kilometriem stundā lielu ātrumu, turklāt ar to var pārvietoties arī pa Latvijas ceļiem. Nepieciešama vien B kategorijas vadītāja apliecība. Pirmais modelis Cruiser Touring (sarkanā krāsā) maksā aptuveni 23 tūkstošus eiro, bet Touring nedaudz vairāk par 25 tūkstošiem. Pārstāvis pastāstīja, ka Touring modelis ir teicams braucamrīks ceļošanai pat lietainā laikā, kā arī tam ir liels bagāžas nodalījums.

 

Īpaša vieta tika atvēlēta Latvijā izveidotam motociklam, kas ir garākais un augstākais Eiropā. To izveidojis Gints Eglītis, kurš par motocikliem interesējas jau kopš 10 gadu gadu vecuma un ikdienā nodarbojas ar metināšanas darbiem. Viņš šovu braucamrīku radīja Tērauda darbnīcā, izveidojot to par garāko (3,25 m) un augstāko (1,85 m) motociklu Eiropā.

 

Latvijā tapis vēl kāds ļoti interesants motocikls ar nosaukumu Night Nomad. Sarežģītā dzelzs rumaka pārveide veikta Latvijā vienīgajā profesionālajā motociklu dizaina meistardarbnīcā Metalhammers ar tā idejisko virzītāju un dizaineri Aleksandru Blūmentālu priekšgalā.

Motocikla izveides pamatā izmantots 2012. gada Harley Davidson motocikla modelis Road Glide. Motocikls ir garāks, salīdzinot ar oriģinālo modeli, tam ir speciāli pielāgoti spārni, somas, bāka, un lielākoties viss ir roku darbs.

Motociklu rotā 26 collu liels priekšējais ritenis, īpaši veidota stūre, pašu taisīts metāla kāju balsts čūskas veidolā, kā arī speciāli darināts ādas sēdeklis ar gladiatora tēlu un latīņu uzrakstu Aut vincere, aut mori (Uzvarēt vai mirt).

Sēdekli gatavojis motobraucējiem labi zināmais, izcilais ādas meistars Hotabičs, bet motociklu krāsojis Vilnis Krilovskis. Braucamais ir aprīkots arī ar iespaidīgu muzikālo sistēmu – tas papildināts ar sešiem skaļruņiem, kuru kopējā jauda ir 660 W. Turklāt audioierakstu atskaņošanai ir ierīkots Bluetooth.

Saistītās tēmas: autoizstādeMotocikli

Izsaki savu viedokli