Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Cenšoties izvairīties no soda sankcijām, likuma pārkāpēji policistiem nereti piedāvā samaksāt. Iespēja, ka policists šādu ”dāvanu” pieņems, protams, ir niecīga un parasti pārkāpējs tiek sodīts arī par kukuļdošanas mēģinājumu.

Kā vēstīts Valsts policijas ziņojumā, šogad kopumā fiksēti jau 59 kukuļdošanas gadījumi. Pēdējais mēģinājums tika veikts vakar, kad šoferis, kurš pārsniedza ātrumu, piedāvāja policistam 50 eiro kukuli.

”15.augusta rītā, ap pulksten 8.00, autoceļa Rīga – Ventspils (A10) 26.kilometrā VP Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki sadarbībā ar VP Rīgas reģiona Satiksmes noziegumu izmeklēšanas biroja darbiniekiem aizturēja kādu steidzīgu 1980.gadā dzimušu automašīnas Mercedes-Benz vadītāju, kurš pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu. Vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h, šis šoferis traucies ar ātrumu 120 km/h. Cenšoties izvairīties no soda un administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas, vīrietis likumsargiem piedāvājis 50 eiro kukuli. Par šo gadījumu uzsākts kriminālprocess par kukuļdošanu.”

Tāpat Valsts policija atklāja, ka tas bija 59. kukuļdošanas mēģinājums šogad, turklāt interesanti, ka 18 reizēs no visām naudu piedāvājuši ārzemnieki. Jāteic, ka kukuļošanas statistika ir uzlabojusies. Salīdzinājumam – 2016. gadā šajā pašā laikā policiju mēģināja uzpirkt 121 reizi.

”Visvairāk – 57% kukuļdošanas gadījumu atklāts Zemgales reģionā, kur par šo pārkāpumu aizturēti 34 autovadītāji. Savukārt Rīgas reģionā līdz 1.augustam atklāti 11 kukuļdošanas gadījumi. Attiecīgi Vidzemes reģionā policisti fiksējuši septiņus, Kurzemes reģionā – piecus, bet Latgales reģionā – divus kukuļdošanas gadījumus.”

Izmantotie resursi: https://www.facebook.com/Valsts.policija/posts/1423921721037062

 

Saistītās tēmas: Likumspolicija

Izsaki savu viedokli