Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Mūsdienās jaunajās automašīnās tiek iestrādātas dažādas gudras tehnoloģijas. Viena no populārākajām ir bezpilota funkcija, kas ļauj automašīnai pašai pieņemt maksimāli drošākos lēmumus, samazinot potenciālos avāriju riskus.

Autonomās tehnoloģijas jau tagad ir atrodamas vieglajos auto, tomēr drīz šī un vēl daudzas citas funkcijas būs pieejamas arī smagajos kravas auto. Viens no pirmajiem uzņēmiem, kas vēlas doties šo ceļu ir ”Volvo”·

Jaunajos ”Volvo” spēkratos tiks iestrādāta ADAS (”advanced driver assist system”) programma, kas sevī ietver vairākas tehnoloģijas. Piemēram, priekšējās sadursmes riska brīdinājumu, automātiskās avārijas bremzes, brīdinājumu par izbraukšanu no joslas, kā arī adaptīvo kruīza kontroli.

ADAS kļuvis populārs tādu ražotāju vidū kā ”Tesla” un ”Cadillac”, taču līdz šim to nebija izmēģinājis neviens kravas auto ražotājs. ”Volvo” smagie spēkrati jau automātiski komplektācijā saņems ADAS un atsevišķas instalācijas nebūs nepieciešamas.

Pagājušajā gadā ”Volvo” izmēģināja bezpilota kravas auto tehnoloģijas, taču tās joprojām ir izstrādes stadijā. Jaunie ”Volvo” kravas auto gluži nemācēs braukt paši, tomēr tajos būs iestatītas kameras, metāla detektori un citas opcijas, kas braukšanu padarīs krietni drošāku.

Izmantotie resursi: https://www.theverge.com

Saistītās tēmas: kravas autovolvo

Izsaki savu viedokli