Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Izraēlas “start-up” uzņēmums “StoreDot” nodarbojas ar ātrās uzlādes akumulatoru veidošanu automašīnām, kuras darbina elektrodzinēji. Uzņēmums piedāvā savus pakalpojumus auto ražotājiem un sola vēl nebijušas akumulatoru īpašības.

Galvenā lieta, ar ko “StoreDot” spēlējas, lai atšķirtos konkurentu starpā, ir akumulatora uzlādes ātrumi. Uzņēmums sola, ka jaunākos bateriju modeļus būs iespējams uzlādēt piecu (!!) minūšu laikā, kas būtu dramatiska atšķirība, salīdzinot, piemēram, ar “Tesla” akumulatoriem.

“Tesla” automobiļiem nepieciešamas vidēji divas stundas, lai pilnībā uzlādētu auto, bet “StoreDot” šajā ziņā grasās veikt milzu lēcienu. Uzņēmums cer, ka baterijas pilnībā uzlādēt auto varēs piecās minūtēs, kas tādējādi kļūtu par pirmo superātrās uzlādes risinājumu spēkratiem visā pasaulē.

“StoreDot” akumulatoros ir izmantoti nanomateriālu slāņi un organiskie savienojumi, kas vēl nekad iepriekš nav tikuši iestrādāti jebkādās baterijās. Tāpat uzņēmums sola, ka šis akumulators ir drošāks kā litija-jonu, turklāt tas izslēdz praktiski jebkādu pārkaršanas vai aizdegšanās risku.

Izmantotie resursi: https://www.engadget.com

Saistītās tēmas: autoelektroauto

Izsaki savu viedokli