Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau esam vēstījuši, ka Honda plāno tuvāko gadu laikā piedāvāt pircējiem spēkratus, kas apgādāti ar FCEV (fuel cell electric vehicle) tehnoloģiju. Japānas ražotājs sola, ka pirmā iepazīšanās ar šiem spēkratiem notiks jau 2015. gadā.

Honda ir paziņojusi, ka nākamās paaudzes ūdeņraža degvielas šūnas (FCEV) elektromobiļi tiks prezentēti jau 2015. Japānā un ASV, savukārt Eiropas valstu patērētājiem šie spēkrati tiks atrādīti 2016. gada sākumā.

Japānas auto gigants norāda, ka tiks izstrādāti aptuveni divi tūkstoši spēkratu, kas tiks nodoti lietošanā patērētājiem. Tās tiks uzskatītas par sava veida testa versijām. Līdztekus tam notiks arī tehnoloģijas tālāka attīstīšana un ražošanas tehnoloģijas piemērošana, kuras laikā plānots samazināt ražošanas izmaksas, lai auto cena būtu pēc iespējas draudzīgāka pircējam.

Veiksmīgu notikumu rezultātā masveida ražošana iespaidīgos apmēros varētu tikt uzsākta jau 2020. gadā.

Taču ar pašu spēkratu attīstīšanu vēl problēma nebeidzas. Honda pārstāvji norāda, ka svarīgi ir izveidot arī tehnoloģijai atbilstošas uzpildes stacijas. Piemēram, attiecībā uz Lielbritāniju, tiek norādīts, ka šādu uzpildes staciju izbūve varētu izmaksāt pat 400 tūkstošus britu mārciņu. Vienlaikus tiek akcentēts, ka līdzīga tīkla izveide elektromobiļiem būtu krietni dārgāka.

Honda norāda, ka nākamās paaudzes FCEV spēkratu veiktā distance ar pilnu bāku varētu sasniegt pat 480 km.

honda fcv

Saistītās tēmas: honda

Izsaki savu viedokli