Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ar diviem brīvajiem 1000 km dalībnieku treniņiem un pirmo Mini ziedas/Youngtimer braucienu noslēgusies pirmā Hankook Baltijas 1000 km sacensību diena. Ceturtdienas treniņos ātrākos laikus uzrādīja nīderlandiešu „JR Motorsport” un „JR Motorsport 1” komandas.

Pirmais brīvais treniņš tika aizvadīts vēl pa slapju trasi un tajā laika atšķirība starp abām „JR Motorsport” ekipāžām, kas abas startē ar jaudīgiem GT klases BMW M3, bija 3,5 sekundes. Tomēr otrajā treniņā, kas jau notika sausā trasē, abas nīderlandiešu komandas jau iebrauca vienas sekundes ietvaros. Dienas ātrākā apļa laika gods ar 1:21.921 minūtēm šoreiz „JR Motorsport 1” ekipāžai. Trešā vieta abos treniņos pieredzējušajai lietuviešu komandai „Alfa Romeo klubas”.

Par nepatīkamu pārsteigumu ceturtdienas rītā parūpējās lietuviešu „Brum Brum Sport” – vienu no sacensību favorītiem atcēla savu dalību no sacensībām. Komanda uzskatīja, ka uz sacensībām nav ieradusies viņiem atbilstoša konkurence un tādēļ nolēma nestartēt Hankook Baltijas 1000 km.

Diemžēl Pērnavas trasē ceturtdienā vēl nebija ieradusies vienīgā no Latvijas pieteiktā komanda – „FLASH Racing”. Šonedēļ notikušajos treniņos „FLASH Racing” komandas jaudīgo dīzeļa BMW piemeklēja dzinēja defekts. „Tuvākais mums derošais dzinējs atrodas Lietuvā, bet, iespējams, tāds ir arī Latvijā. Ja atradīsim to, tad šovakar liksim kopā,” tā pusdienlaikā ziņoja komandas pilots un vadītājs Artūrs Batraks.

Sazinoties ar Artūru uz vakara pusi, diemžēl atklājās, ka sacensībās viņi tomēr nestartēs: „Dzinējs tika atrasts, tomēr nedaudz savādāks nekā mūsējais. Varētu viņu pieregulēt, bet nav neviena, kas to tagad uzreiz varētu izdarīt. Tāds ir autosports.”

Atgriežoties pie pirmajām šodien notikušajām sacensībām, Mini ziedas/Youngtimer pirmajā braucienā no 7 automobiļiem uz starta izgāja 5. No pirmās pozīcijas startēja kvalifikācijā uzvarējušais Mindaugas Kezys, kurš brauc ar Hankook Baltijas 1000 km dalībnieku „Greičio akadēmija” komandas BMW 330. Viņam gan padevās ļoti neveiksmīgs pirmais aplis, kura laikā atkrita uz pēdējo pozīciju. Tomēr ar katru apli kļūstot ātrākam viņš spēja pakāpties uz ceturto pozīciju un 6 apļus pirms beigām jau nokļuva trešajā vietā. Tomēr neilgi pēc apdzīšanas manevra viņš sagriezās un atkal atkrita uz pēdējo pozīciju, tajā arī noslēdzot sacensības.

Zibenīgs sacensību sākums padevās no trešās vietas startējušajam Linas Baltrušaitis (BMW 3. sērija, E30), kurš pēc pirmā līkuma atradās jau pirmajā vietā. Vairākus apļus viņš noturēja līderpozīciju, tomēr tad viņam garām patraucās no otrās vietas startējušais Valdas Laurinkevičius (Honda CRX). Pēc šīs līdera maiņas Laurinkevičius saglabāja savu pozīciju un uzvarēja pirmo Mini ziedas/Youngtimer braucienu. Kā trešais finišēja Aurimas Mištautas (BMW 325, E36). Otrais šo sacensību brauciens norisināsies piektdienas rītā.

Ceturtdien, 16. jūnijā, un piektdien, 17. jūnijā, Pērnavas „auto24ring” trasē norisinās Hankook Baltijas 1000 km sacensību treniņi un kvalifikācija, kā arī paralēli notiekošo Youngtimer, Miniziedas, kroskartu un 700 eiro automobiļu Mannergute Mooduvott treniņi un sacensības. Sestdien, 18. jūnijā, notiks pasākuma kulminācija – pašas 1000 km distances sacensības.

Izsaki savu viedokli