Aktuāls

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Latvijas iedzīvotāji iepērkas “Google Play” veikalā par vidēji 3 eiro

Sakaru pakalpojumi

Pavīd pirmās ”Samsung Galaxy S9” baumas – Ierīcei būšot 1000 kadru sekundē kameras sensors

Tālruņi, mobilās ierīces

”Samsung” beidzot piedāvā likvidēt ”Bixby” pogas funkcionalitāti

Mobilās aplikācijas

”iMessage” maksājumu serviss ”iOS 11” vēl nebūs pieejams

Mobilās aplikācijas

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Internets

Prezentēts jaunais ”Volkswagen Amarok Aventura Exclusive” prototips un īpašais ”Dark Label” modelis

Auto, Moto

Uzzināt par “Tele2” piedāvātajām vakancēm un pieteikties darbam tagad varēs caur čatbotu

Telekomunikācijas

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas “SKATIES CEĻAM ACĪS!” ietvaros sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību ERGO un Latvijā lielākā mobilo sakaru operatoru “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) piedāvā Latvijā vēl nebijušu eksperimentu – Oculus rift virtuālajā realitātē pārbaudīt savas spējas skatīties uz ceļu un nepadoties kārdinājumam – ieskatīties mobilajās iekārtās.

Sākot ar šodienu, ikviens interesents, it īpaši jaunie satiksmes dalībnieki un pasažieri, tiek aicināti izmēģināt kampaņas “SKATIES CEĻAM ACĪS!” virtuālās realitātes simulāciju, kurā būs iespēja pārliecināties, kas notiek, novēršot skatienu no ceļa – kaut uz mirkli. Kampaņas laikā virtuālās realitātes stendi būs pieejami LMT klientu centros un ERGO filiālēs Latvijas lielākajās pilsētās, kā arī CSDD Rīgas un Liepājas nodaļā*.

Jau šodien ieskatīties acīs ceļam ar virtuālajām realitātes brillēm var Rīgā, ERGO klientu apkalpošanas centrā “Skanste”, bet nedēļas nogalē Rīgā, LMT mobilā satura centrā TK Spice. Nākamnedēļ virtuālās brilles varēs izmēģināt CSDD Rīgas nodaļā, LMT klientu centrā Jēkabpilī un ERGO filiālē Liepājā. Par aktuālajām vietām un laikiem aicinām sekot arī CSDD, ERGO un LMT sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook un draugiem.lv.

ERGO aplēses liecina, ka vismaz puse ceļu satiksmes negadījumu varētu nenotikt, ja šoferi būtu uzmanīgi un ņemtu vērā visus labas autovadīšanas prakses priekšnoteikumus, t.sk. – nenovērstos no ceļa. “Ļoti bieži iemesls ceļu satiksmes negadījumam ir no ceļa novērsta autovadītāja uzmanība, piemēram, lietojot mobilās ierīces pie stūres. Mūsdienu tehnoloģijas, protams, ir ieviesušas lieliskas iespējas reaģēt uz īsziņām un pat e-pastiem ļoti ātri, tomēr, pirms steigties atbildēt vai komentēt ierakstus sociālajos tīklos, vienmēr vērts atcerēties, ka tajā brīdī uz spēles tiek likta drošība. Pat dažas sekundes var nest būtiskas sekas, un par to pārliecināties aicinām ikvienu ERGO filiālēs Latvijā,” aicina ERGO valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse.

Mobilo sakaru operatora LMT dati liecina, ka katrs otrais Latvijas iedzīvotājs aktīvi izmanto viedtālruni. Lai gan mobilais internets sniedz iespēju uzlabot dzīves kvalitāti ikdienā un palielināt konkurētspēju valstī, LMT iestājas par atbildīgu mobilo ierīču lietošanu. “Savulaik tieši LMT bija pirmais, kas aicināja lietotājus izslēgt mobilo tālruni teātrī un kino. Šoreiz vēlamies pievērst uzmanību mobilo ierīču lietošanai auto, kas apdraud gan vadītāja, gan līdzcilvēku drošību. Neviens zvans vai ziņa, kas steigšus izlasīta pie stūres, nav cilvēka dzīvības vērta. Arī īpaši svarīgās situācijās, kad nevar neatbildēt uz tālruņa zvaniem, svarīgi izvēlēties iespējami drošāko alternatīvu, piemēram, daudzveidīgās brīvroku sistēmas,” skaidro LMT prezidents Juris Binde.

Oculus Rift virtuālās realitātes brilles to lietotājam ļauj vērot trīsdimensiju attēlu pilnā 360° telpā visos virzienos. Ierīce reaģē uz lietotāja galvas kustībām, simulējot klātbūtnes efektu. Izmantojot šīs tehnoloģijas iespējas, pirmo reizi Latvijā ir izstrādāts uzmanības noturēšanas tests, kurā lietotājs var pārbaudīt savu spēju noturēt uzmanību uz ceļu un nereaģēt uz mobilās ierīces signāliem un paziņojumiem.

“Ceram, ka šī unikālā iespēja pārbaudīt savu uzmanības noturību, mudinās sabiedrību, it īpaši šoferus un pasažierus, aizdomāties par mobilo ierīču lietošanas bīstamību pie auto stūres,” komentē CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Kampaņas sadarbības partneri Valsts policija, LMT, apdrošināšanas sabiedrība ERGO, “Statoil Fuel & Retail” un “Vīna Studija”. Kampaņa tiek daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.

*Virtuālo realitātes stendu viesošanās Latvijā:

Pilsēta Vieta Datums, laiks Laiks
Rīga ERGO klientu apkalpošanas centrs “Skanste”, Skanstes iela 50 27.11 un 30.11 9.00–17.00
LMT mobilā satura centrs TK Spice, Lielirbes iela 29 28.11. un 29.11. 11.00–16.00
8.12. un 9.12 15.00–20.00
CSDD Rīgas nodaļa, Bauskas iela 86 02.12. un 03.12. 10.00–16.00
ERGO klientu apkalpošanas centrs T/C Arkāda, Nometņu iela 61 10.12.
ERGO klientu apkalpošanas centrs “Jugla”, Brīvības 410 15.12. 10.00–17.00
Liepāja ERGO klientu apkalpošanas centrs T/C Rietumu centrs, Jaunā Ostmala 3/5 4.12 un 5.12 10.00 – 20.00
CSDD Liepājas nodaļa, Brīvības iela 148 7.12. 10.00-16.00
Jēkabpils LMT klientu centrs Rimi hipermārketā, Vienības iela 7 04.12. 15.00–20.00
05.12. 10.00–15.00
Jelgava LMT klientu centrs Pilsētas Pasāžā, Driksas iela 4 11.12. 15.00–20.00
12.12. 10.00–15.00
Daugavpils ERGO Austrumu reģionālā filiāle, Muzeja iela 2 17.12. 10.00–17.00
Valmiera LMT klientu centrs T/C Valleta, Rīgas iela 4 18.12. 15.00–20.00
19.12. 10.00–15.00

Izsaki savu viedokli