Aktuāls

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi
post-image

Līdzīgi kā pirms kāda laika planšetdatori vai portatīvie datori, šobrīd popularitātes apgriezienus sāk uzņemt bezpilota lidaparāti jeb droni. Tie pieejami visdažādākajās variācijās un cenu grupās. Sākot no dažiem eiro, līdz pat vairākiem simtiem tūkstošu.

Bezpilota lidaparātus varam nodalīt ne tikai pēc to cenas, bet arī pielietošanas metodes. Lētākās ierīces paredzētas vien izklaidei, savukārt dārgāki droni paredzēti aero filmēšanai un fotografēšanai, iegūstot skaistus skatus. Tāpat arī ir bezpilota lidaparāti, kuri tiek izmantoti kravu pārvadāšanai, vai pat militārām vajadzībām, spiegojot un veicot novērojumus. Jāņem gan vērā, ka pamazām tiek pieņemti dažādi dronu izmantošanas noteikumi, jo tie nereti var radīt bīstamas situācijas, piemēram, lidostu tuvumā vai iepinoties elektrolīnijās. Tāpat arī krītošs drons var kādu traumēt.

201505141819577048

Bezpilota lidaparātu vadīšanai, parasti tiek izmantotas bezvadu pultis, savukārt dārgākiem modeļiem pieejamas viedtālruņu aplikācijas vai iespēja vadīt tos, izmantojot datoru.

Lai trenētos bezpilota lidaparāta vadīšanā, ieteicams sākt ar kādu ne pārāk dārgu ierīci, kuru nebūs žēl pazaudēt vai saplēst. Virkne šādu produktu ir atrodami igogo.es veikalā. Budžeta klases lidaparāti nav tik precīzi vadībā, kā dārgākie produkti, tāpat arī akumulatori ar vienu uzlādes reizi darbojas mazāk, tomēr to cena ļauj nepārdzīvot neveiksmes gadījumā.

201505161624409781

Kā piemēram šis produkts, par spīti tam, ka ietilpst budžeta kategorijā, ir aprīkots ar 6 asu žiroskopu, kas nodrošina lidaparāta stabilitāti pat stiprā vējā. Papildus tam, drons ir aprīkots ar LED apgaismojumu, kas ļauj to vadīt arī tumsā. Uz pults atrodams taustiņš, kas liks lidaparātam atgriezties pie tā saimnieka.

Šis bezpilota lidaparāts ir aprīkots ar četriem rotoriem. 2.4 gigahercu bezvadu pults spēj darboties četros kanālos, maksimāli samazinot traucējumu iespējamību. Konkrētā produkta efektīvā darbības distance no pults ir 25 līdz 30 metri. Ierīces darbībai nepieciešamas 3 AAA izmēra baterijas, kas ievietojamas pultī, kā arī viens 3.7 voltu 150 miliampērstundu akumulators, kas ar enerģiju nodrošina pašu lidaparātu. Lidaparāta akumulators ir iekļauts komplektā, savukārt AAA izmēra baterijas būs jāiegādājas atsevišķi.

Kā norāda ražotājs, šis bezpilota lidaparāts būs perfekti piemērots iesācējiem.

Izsaki savu viedokli