Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

BMW sportisko M saimes spēkratu rindas papildinājusi 2 sērijas kupeja.

BMW M2 ir aprīkots ar 3 litru vienas rindas sešu cilindru turbodzinēju, kurš attīsta 370 zirgspēkus un 465 ņūtometrus griezes spēka. BMW gan norāda, ka griezi uz īsu brīdi iespējams sasniegt līdz pat 500 Nm.

bmw-m2-54

BMW norāda, ka par pieciem procentiem uzlabojuši spēkrata aerodinamiku, ja salīdzinām ar standarta otrās sērijas kupeju. Spēkrats ir 4.46 metrus garš un 1.85 metrus plats. Salīdzinot ar M3 jaunais BMW M2 ir par vienu centimetru zemāks.

Standarta komplektācijā ietilpst sešu pārnesumu manuālā pārnesumkārba, taču kā opciju iespējams pasūtīt septiņu ātrumu M divu sajūgu pārnesumkārbu (DCT), kura darbojas kā manuālā, tā automātiskā režīmā, piedāvājot trīs braukšanas režīmus. Jāpiemin, ka diferenciālis ir elektroniski kontrolējams un apvienojumā ar M Dynamic Mode un pakaļpiedziņu ļaus izbaudīt pilnvērtīgas sānslīdes priekus.

bmw-m2-5

Ar manuālo ātrumkārbu līdz 100 kilometriem stundā spēkrats ieskrienas 4.5 sekundēs, savukārt ar DCT kārbu šāda ātruma sasniegšana aizņems par 0.2 sekundēm mazāk, pat par spīti tam, ka šī kārba ir par 75 kilogramiem smagāka, salīdzinājumā ar manuālo. Maksimālais braukšanas ātrums ir elektroniski ierobežots līdz 250 vai 270 kilometriem stundā, atkarībā no izvēlētās komplektācijas.

bmw-m2-46

Attiecīgi dzinēja jaudai, piemeklētas arī jaudīgas bremzes – četru virzuļu priekšā un divu virzuļu aizmugurē. Par saķeri atbild 245/35 un 265/35 R19 riepas.

bmw-m2-8

Kombinētajā režīmā degvielas patēriņš uz 100 kilometriem manuālajai kārbai būs 8.5 litri, savukārt DCT pārnesumkārbai – 7.9 litri.

Spēkrata tirdzniecība Eiropā sākas šodien, lētākā BMW M2 versija izmaksās aptuveni 54 tūkstošu eiro.

Saistītās tēmas: bmw

Izsaki savu viedokli