Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Pagājušajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē norisinājās šī gada vērienīgākās drifta sacensības Baltijā – “Drift Masters Grand Prix Betsafe King of Riga”.  Šīs bija vienas no lielākajām sacensībām, kādas aizvadītas līdz šim Biķerniekos, uz starta izgāja kopumā 58 braucēji no 15 valstīm.

Piektdienas vakarā notika ikgadējā drifta parāde pa Rīgas pilsētas ielām, kur visiem braucējiem un Rīgas viesiem un iedzīvotājiem bija iespēja redzēt visas drifta mašīnas ikdienas satiksmē Valsts Policijas pavadībā, bet Rātslaukumā, kur braucēji tika sagaidīti ar emocijām, bija iespēja iegūt gan autogrāfus, gan aplūkot auto klātienē, gan nobildēties ar saviem favorītiem.

f

Sestdienā, galvenajā sacensību dienā, aizraujošajās cīņās triumfēja trīskārtējais Latvijas čempions Jānis Eglīte, finālā pārspējot “Drift Masters Grand Prix”  kopvērtējuma līderi Adamu Zalevski. Šoreiz cīņas norisinājās jau no paša sestdienas rīta, jo kvalifikācijā uz TOP32 pretendēja vairāk nekā 58 dalībnieki. Kvalifikācijas pirmo trijnieku veidoja Formula Drift piloti Pjotrs Viečeks un Džeimss Dīns un Latvijas titulētākais drifteris Jānis Eglīte. No latviešiem finālbraucieniem kvalificējās arī Ēriks Ulass, Ivo Cīrulis, Raivis Graudiņš, Dāvids Jaunākais, Ingus un Ingemārs Jēkabsoni, kā arī Formula Drift braucējs Kristaps Blušs.

Lai arī vairums latviešu iekļuva TOP16 kārtā, līdz labāko astotniekam bija palikusi vairs tikai viena latviešu cerība – Jānis Eglīte. Par pārsteigumiem TOP8 kārtā parūpējās Krizstofs Romanovskis un Dāvids Karkosiks, no sacensībām izslēdzot kvalifikācijas uzvarētājus Viečeku un Dīnu. Eglīte turpināja demonstrēt stabilu un skaistu sniegumu, vispirms pārspējot Karkosiku, bet finālā tiekot galā ar jauno poļu talantu Zalevski. Cīņā par trešo vietu Karkosiks bija spiests atzīt Romanovska pārākumu.

f

Organizatori vēlas pateikt paldies visiem Latvijas faniem, līdzjutējiem, jo tādu atbalstu, kādu latviešu piloti saņēma no tribīnēm, reti kur vēl kāds saņem, paldies par emocijām, paldies par to, ka bijāt ar mums. Paldies liels Rīgas Domei, par iespēju, ka bērniem pasākums līdz 16 g.v. bija bez maksas, sacensības apmeklēja vairāk kā 400 bērnu, kuri varēja bez maksas ne vien skatīties sacensības, bet arī atpūsties LGK izklaides zonā, tikt pie baloniem, vērot balonu šovu u.c.

 

f

“Drift Masters Grand Prix” noteikti atgriezīsies Rīgā nākamgad, tiekamies trasē!

Saistītās tēmas: Bikernieku trasedrifts

Izsaki savu viedokli