Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness
post-image

Ķīnas lielākās tiešsaistes meklētājprogrammas ”Baidu” vadītājs Robins Lī grasās izstrādāt pats savu autonomo auto tehnoloģiju.

Nesen notikušajā ”Baidu” preses konferencē bija vērojama tiešraide kā uzņēmuma vadītājs Lī kopā ar kādu darbinieku brauc ”Jeep Cherokee” automašīnā. Tas gan nebūtu nekas sevišķs, ja vien automašīnas vadītājs turētu rokas uz stūres.

Šādā veidā ”Baidu” nodemonstrēja pirmo uzņēmuma veidoto bezpilota tehnoloģiju. Lī atradās pasažiera sēdeklī, bet auto kontrolēja bezpilota tehnoloģija. Drošības apsvērumu dēļ šofera krēslā sēdēja kāds no ”Baidu” pārstāvjiem.

Ķīnas interneta meklētājs ”Baidu” līdz 2019. gadam vēlas izgatavot pilnībā funkcionālu bezpilota auto, bet 2021. gadā sākt masveidīgu to ražošanu. Jāpiebilst, ka ”Baidu” ir noslēdzis līgumu ar vairākām vadošajām automašīnu tehnoloģiju kompānijām.

Interesanti, ka Lī par šādu izklaidi nāksies saņemt sodu. Ķīnā bezpilota auto atrašanās uz ceļiem ir aizliegta, tādēļ policija izmeklēs šo gadījumu un 48 gadus veco ”Baidu” vadītāju sodīs.

Izmantotie resursi: https://www.theverge.com

Saistītās tēmas: Bezpilota autoķīna

Izsaki savu viedokli