Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Šā gada 9.aprīlī pirmizrādi Latvijā piedzīvos jaunais Porsche Macan sērijas auto modelis. Šis auto veidots klasiskajās Porsche tradīcijās – tas ir jaudīgs, dinamisks un kompakts augsta komforta sporta automobilis ar oriģinālu dizainu, kas radīts, iedvesmojoties no futūristiskā Porsche 918 Spyder. Gaidot jaunā Macan prezentāciju pasaulē un Latvijā, Porsche oficiālais izplatītājs Latvijā „Baltijas sporta auto” izveidojis oriģinālu vides instalāciju Rīgas centrā, kā arī apkopojis infografikā nozīmīgākos faktus par šo koncepta automobili.

Jaunais Macan ir sportiskākais auto savā klasē – plats, ar zemu novietotu smaguma centru. Turklāt tas spēj attīstīt ātrumu līdz pat 266 km/h. Tādējādi šī automobiļa nosaukuma izvēle nav nejauša – indonēziešu valodā par „macan” tiek saukts tīģeris, kas atzīts par vienu no ātrākajiem savvaļas dzīvniekiem pasaulē.

Lai arī jaunais Macan uzskatāms par kompaktās klases sporta auto, tas radīts intensīvai dzīvei, tālab ir pietiekami ietilpīgs, lai neierobežotu sava īpašnieka dzīvesveidu, vaļaspriekus – šī auto bagāžas nodalījuma tilpums ir 500 litri. Nolaižot aizmugures sēdekļu atzveltnes, kopējo tilpumu iespējams palielināt līdz pat 1 500 litriem.

Ņemot vērā sporta automašīnu cienītāju daudzveidīgo gaumi, Porsche piedāvā trīs Macan modeļus – Macan S*, Macan S Diesel** un Macan Turbo***. Būtiskākā šo automašīnu atšķirība ir jauda. Visjaudīgākais ir Macan Turbo modelis – 3,6 litru divturbīnu V6 motors attīsta 400 zs (294 kW) jaudu, tādējādi šis auto spēj uzņemt ātrumu no 0 līdz 100 km/h 4,8 sekunžu laikā (ar Sport Plus režīmu – 4,6 sekundēs).

Macan S modeļa priekšrocība ir CDR Plus audio sistēma ar augstas izšķirtspējas 7 collu skārienjūtīgo ekrānu, kas nodrošina intuitīvi vienkāršu lietošanu un ir ietverta standarta aprīkojumā. Savukārt Macan S Diesel ir ekonomiskākais no Macan modeļiem – tā degvielas patēriņš uz 100 km ir tikai 6,2 litri.

Visiem Macan modeļiem raksturīga četru riteņu pneimatiskā piekare, kas nodrošina augstu komforta līmeni (papildaprīkojums). Savukārt paplatinātās aizmugurējās riepas palielina šī auto manevrētspēju. Tāpat visi šie modeļi ir sertificēti attiecībā uz atbilstību CO2 izmešu līmeņa Eiropas standartiem: Macan S CO2 izmešu daudzums ir 212 g/km, Macan S Diesel – 164 g/km, bet Macan Turbo – 216 g/km.

Lai akcentētu jaunā Macan savvaļas tīģera mežonīgo dabu, šodien, 31.martā, t/c „Galerija Centrs” Rīdzenes ielas alejā atklāta oriģināla Porsche Macan instalācija, kas būs pieejama apskatei līdz 9.aprīlim.

Jaunā Macan oficiālā atklāšanas prezentācija Latvijā notiks šā gada 9.aprīlī. Macan S un Macan S Diesel bāzes modeļu cena ir 48 500 EUR (neieskaitot PVN), savukārt Macan Turbo bāzes modeļa cena – 66 900 EUR (neieskaitot PVN).

Porsche_Macan_infografika_publicitaatei

Saistītās tēmas: porsche macan

Izsaki savu viedokli