Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Jūlija sākumā “Bērnu pasaules” 3. stāvā durvis vaļā vēra jauna izklaides vieta, kas sevī apvieno modernās tehnoloģijas un azartisku prieku, ko spēj sniegt ātrums, traucoties pa elektrokartingu trases līkumiem.

S

Viens no projekta līdzīpašniekiem Artis Daugins atklāja, ka “BlueShockRace” elektrokartingu trases izveidē ir investēti 300 000 eur. Puisis ar mākslas skolā iegūtu izlītību savulaik devies uz 8 bankām, lai realizētu sapni attīstīt elektrotransportu gan pilsētu infrastuktūras uzlabošanai, gan autosporta emocijas sniedzošai izklaidei, taču atsaucību neguva. Ar laiku jaunajam censonim izdevās  piesaistīt privātas investīcijas un tapa pirmā elektrokartingu trase tirdzniecības centrā “Riga plaza”. Patlaban darbojās divas elektrokartingu trases – Rīgā un Liepājā, taču projekta īpašnieki šbrīd paplašina biznesu arī ārpus Latvijas robežām.

S

Elektrokartings šobrīd spēj sasniegt 100 km/h nieka 3 sekunžu laikā. Protams, hallē šādu ātrumu sasniegt nav iespējams ierobežotās telpas un līkumotās trases dēļ, taču elektrokartings ļauj izbaudīt ātrumu arī tiem, kuru braukšanas prasmes nav perfektas, jo apgāzties ar to ir teju neiespējami. Paši elektrokartingi ir radīti tepat Liepājā, kur tie tiek projektēti, metināti to rāmji, krāsoti, veidotas virsbūves un bateriju pakas, programmētas kontroles vadības sistēmas, turpat tie tiek komplektēti un testēti.

I

Pagājušajā nedēļā braucienam ar elektrokartingiem pulcējās arī preses pārstāvji, kuri viennozīmīgi atzina šo izklaidi par patiešām aizraujošu. Stiprā dzimuma pārstāvji gan izrādījās veiklāki, bet pirmo vietu sacensībās ieguva ģimnāzists Ēriks, aiz sevis atstājot TV un radio personību Valdi Melderi un autožurnālistu Raimondu Zandovski.

Saistītās tēmas: elektrokartingi

Izsaki savu viedokli