Aktuāls

”Huawei” prezentē jauno ”Huawei Mate 10 lite” – viedtālruni ar kamerā iestrādātām dubultajām lēcām

Tālruņi, mobilās ierīces

Nominēts Latvijā visstraujāk augošais tehnoloģiju uzņēmums

IT sasniegumi, bizness

”iOS” lietotāji ar ”Gmail” aplikāciju drīzumā varēs lasīt arī citu servisu epastus

Mobilās aplikācijas

Kontakta parkošanās un pārpildīti auto – braukšanas kultūra citviet pasaulē

Auto, Moto

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets
post-image

Lai palīdzētu auto īpašniekiem noskaidrot sava auto ekspluatācijas nodokļa izmaksas 2017., 2018. un 2019. gadā, LV portāls piedāvā infografiku, kurā auto nosacīti ir iedalīti trīs grupās, ņemot vērā to reģistrācijas laiku Latvijas Republikā. Katrai grupai likumdevējs ir noteicis konkrētas pazīmes, kas tiks ņemtas vērā, aprēķinot auto ekspluatācijas nodokli.

Līdz ar transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa izmaiņām atcelts likums “Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli” jeb tā sauktais auto reģistrācijas nodoklis. Tāds turpmāk vairs jāmaksā nebūs.

Automašīnām, kuras reģistrētas pirms 2009. gada 1. janvāra, būtiskas ekspluatācijas nodokļa aprēķina izmaiņas nav paredzētas, bet līdz šim noteiktās likmes jaunajā regulējumā nedaudz mainītas, noapaļojot līdz veseliem skaitļiem. Līdz ar to vieglajiem transporta līdzekļiem, kuri reģistrēti pirms 2004. gada 31. janvāra, nodokļa apmēru, kā līdz šim, noteiks vien automobiļa masa. Piemēram, 2004. gadā reģistrētai vieglajai automašīnai, kuras pilna masa ir 1790 kg, no 2017. gada ekspluatācijas nodoklis būs 81 eiro līdz šim esošo 75,41 eiro vietā.

Savukārt ārzemēs reģistrētiem transporta līdzekļiem turpmāk būs jāmaksā ekspluatācijas nodoklis atbilstoši auto izmantošanas laika posmam: par dienu – 10 eiro; par mēnesi – 250 eiro; par sešiem mēnešiem – 600 eiro; par gadu – 1000 eiro. Nodoklis gan neattieksies uz tiem Latvijas pilsoņiem, kuri Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē iesnieguši paziņojumu par dzīvesvietu ārvalstīs.


Avots: lvportals.lv

Saistītās tēmas: autoInfografikanodoklis

Izsaki savu viedokli