Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

23. janvārī norisinājās vairāki ziemas autosporta pasākumi – ja Montekarlo un Sarmā startēja rallija braucēji, tad Talsu paralēlajā CVS trasē startēja WURTH Ziemas Kausa trešā posma dalībnieki. Kā rakstījām iepriekš, CVS trase autosporta faniem ir zināma jau senāk kā čempionu rallija Rally Talsi viens no posmiem, un joprojām trasē saimnieko kādreizējais Talsu rallija organizētājs Ēriks Vīksna. Trase izveidota Vīksnas kunga vadītā uzņēmuma SIA “CVS” teritorijā.

Biedrību “Motorsport.lv” un “Kuldīgas TSK” rīkotajā WURTH Ziemas Kausā šoreiz pieteicās 106 dalībnieki. Sacenšoties uz laiku, tika aizvadīti divi braucieni ar paralēlo braukšanu pāros. Otrajā braucienā braucēji mainījās starta pusēm. Diemžēl, dažiem no dalībniekiem neizdevās aizvadīt braucienus līdz galam, bet cīņas par sekundēm un uzvaru pārī norisinājās aizraujošā gaisotnē.

Ļoti sīvas cīņas risinājās visās ieskaites klasēs, visplašāk – pārstāvētajās FWD klasēs, kur par uzvaru cīnījās trīs FWD klasēs pieredzējuši vīri – Miks Ķenavs (VW Golf III), Modris Žentiņš (Honda CRX) un Varis Žentiņš (Honda Civic), kā arī juniors Madars Dīriņš (Renault Clio) un iepriekšējā posma pārsteigums Mārtiņš Roze (VW Golf II).  FWD klasē bez radzēm Modris uzrādīja konkurentiem neaizsniedzamu laiku pirmajā braucienā, kas kļuva par iemeslu viņa uzvarai posmā. Otrais – Miks Ķenavs, bet trešajā vietā ierindojās Varis Žentiņš.

Priekšpiedziņas radžu klasē Modris palika trešais. Šajā klasē ļoti atzīstamu sniegumu uzrādīja juniors Madars Dīriņš, izcīnot otro vietu. Līdz ar šo panākumu, Madars arī iesaistījies cīņā par sezonas galveno balvu BMP.LV Junioru klasei – testiem ar Ford Fiesta R2.  Pirmais klasē, parādot ātru un stabilu braukšanu, kā arī beidzot izvairoties no traucēkļiem, finišēja Miks Ķenavs.

Sezonas kopvērtējumā braucēji FWD klasēs izvirzījušies samērā līdzīgi. Klasē bez radzēm pirmais Modris Žentiņš, kurš iekrājis deviņu punktu pārsvaru pār Miku Ķenavu, savukārt, trešais šajā klasē ierindojās Mārtiņš Roze. Klasē ar radzēm pirmais arī Modris Žentiņš, kur šajā klasē braucējam izdevies nedaudz lielāks atrāviens, jo trešais posms neveiksmīgs izvērtās vienam no favorītiem Mārim Radomišķim, kurš kopvērtējumā ierindojās otrais. Trešais FWD radžu klasē – Mārtiņš Kreicburgs, kurš tikai vienu punktu aiz otrās vietas.

Trešais posms atjaunojis intrigu par kopvērtējumu RWD klasēs. Trešajā posmā RWD klasē bez radzēm uzvaru izcīnīja Jānis Apsītis, aiz sevis atstājot Māri Druvu un Raivi Garozu. Kopvērtējumā Jānis Apsītis šobrīd par četriem punktiem apsteidz Māri Druvu,  bet turpat arī trešajā vietā esošais Aigars Tīdmanis, kuram šajā klasē ne īpaši veiksmīgs posms, tomēr dalībnieks gan reabilitējās RWD radžu klasē, kur izcīnīja uzvaru, pārliecinoši aizvadot otro braucienu. Radžu klasē otrais posmā Jānis Apsītis, bet trešais Raivis Garoza.

Radžu klases kopvērtējums, noslēdzoties trešajam posms ir sekojošs –  pirmais Aigars Tīdmanis, otrais Jānis Apsītis, bet trešais Māris Druva. Turpat aiz kopvērtējuma trijnieka Voldemārs Kalve un trīs braucēji no vienas komandas ar vienādu punktu summu – Mārcis Martinovs, Kristaps Lāms un Mārtiņš Prūsis.

Ļoti interesantas cīņas izvērtās 4WD klasē. Pēc iepriekšējiem diviem posmiem bija izvirzījušies divi līderi – Valts Zvaigzne un Artis Vicinskis, bet šoreiz uzvaras gan radžu, gan bezradžu klasē izcīnīja Jānis Sala. Jānis iepriekšējos posmos nestartēja, taču šoreiz aizvadīja ļoti veiksmīgu posmu. Valts Zvaigzne šoreiz tikai piektajā vietā abās klasēs, līdz ar to par sezonas līderi gan radžu, gan bezradžu klasē kļuvis Artis Vicinskis. Bezradžu klasē ar četru punktu deficītu Valts Zvaigzne, bet trešais – stabili braucošais Ģirts Melbiksis. Turpat aiz Ģirta arī Armands Plūme.

Lai arī 4WD radžu klasē pirmais trijnieks kopvērtējumā ir identisks, šajā klasē kopvērtējums izskatās ļoti saspringts. Arī šajā posmā cīņa izvērtās spraiga. Par pārsteigumu parūpējās kausa debitants, ar iepriekšēju rallija pieredzi, Mārtiņš Ločmelis, kurš posmā izcīnija trešo vietu. Otrais klasē Artis Vicinksis, bet, kā jau rakstījām, arī šajā klasē pirmais Jānis Sala. Kopvērtējumā 4WD klasē ar redzēm Artim pār Valtu sešu punktu handikaps. Savukārt, trešajā vietā esošajam Ģirtam Melbiksim pārsvars pār sekotājiem ļoti mazs – 3 punkti. Ceturto vietu šobrīd dala Jānis Jansons un Dainis Rasa. Turpat arī Ainars Eikerts, kam piektā vieta kopvērtējumā, bet sestais šobrīd ir Juris Lapiņš.

Aizraujošākās cīņas 3. posmā norisinājās Standarta klasē. Uzvaru ar trīs simtdaļu pārsvaru pār dragreisā zināmo Ilmāru Zausajevu izcīnīja Mārtiņš Berts. Trešais ierindojās Edgars Leonovs.  Kopvērtējumā vienāds punktu skaits šobrīd Mārtiņam Bertam un Edgaram Leonovam, kuri dala pirmo vietu, savukārt trešais ir Mārtiņš Rūdiens.

Dāmu klasē, pirmo reizi startējot WURTH Ziemas Kausā ar Jāņa Lamberta Subaru posmā pirmā izvirzījās Šarlote Lamberte, otrā Signe Žentiņa, bet trešā sezonas līdere ir Nelda Žentiņa.  Sezonas kopvērtējumā otrā Signe, bet trešā ar nelielu, četru punktu deficītu Dace Strazdiņa. Ceturtā vēl viena šīs sezonas debitante ir Nensija Paula Gailīte.

Junioru klasē par galveno balvu – testiem ar Ford Fiesta R2 cīnās 9 jaunieši. Šoreiz savu potenciālu pierādīja Rūdis Bērziņš, kurš bija arī pirmais. Zaudējot tikai divas sekundes, otrais Madars Dīriņš, bet trešais ierindojās Roberts Poriņš.

Ar visiem rezultātiem un kopvērtējumu iespējams iepazīties kausa mājaslapas rezultātu sadaļā: http://rezultati.motorsport.lv/ !

Kausa ceturtais posms paredzēts 14. februārī. Kausa organizatori lūdz sekot līdz informācijai, jo laika apstākļi var ieviest korekcijas kausa norisē. Vairāk informācija par posmu sekos 4. posma sacensību nedēļā kausa mājaslapā www.motorsport.lv. Tāpat kausa organizatori vēlas vērst uzmanību uz iespējamo piektā posma datuma maiņu. 27. februārī paredzētais posms varētu norisināties arī 21. Februārī, par to tiks informēts atsevišķi!

Izsaki savu viedokli