Aktuāls

post-image

EDAG piedāvā jaunu spēkratu ražošanas un izstrādes metodi, kas ļautu samazināt izmaksas, vienlaikus piedāvājot pircējiem plašākas personalizēšanas iespējas. Tiesa, pašā pamatā ideja nav nekas jauns – tā principā ir pielāgota 3D printēšanas tehnoloģija.

Izstrādātāji cer, ka tādas detaļas kā spoguļi pēc minētās tehnoloģijas varētu tikt izveidoti jau tuvāko divu gadu laiku. Spēkratu priekšējo paneļu un struktūras detaļas ir plānots sagaidīt 2030. gadā, taču pirmo pilnībā izprintēto auto korpusu idejas autori cer ieraudzīt jau 2045. gadā.

Tiek norādīts, ka šāda tehnoloģija samazinās izstrādes un materiālu izmaksas, vienlaikus būtiski vienkāršojot ražošanas procesu. Tiesa, tāpat nepieciešams attīstīt jaunas ražošanas metodes, piemēram, selektīvo lāzermetināšanu, kas ļautu savienot gan kompozītmateriālus, gan metālu.

Interesanti, ka šāda ideja nodrošinātu arī plašākas personalizēšanas iespējas pircējiem. Auto pircējiem būtu iespēja izvēlēties vai pat pašiem izveidot nepieciešamo spēkrata dizainu, bet ražotājam atliktu vien „salikt” šo spēkratu, iekļaujot personalizētās detaļas.

EDAG-02_0

Saistītās tēmas: 3d printeriauto

Izsaki savu viedokli