Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Aizvadītajā nedēļā izstāžu centrā Ķīpsalā, kā gandrīz katru nedēļas nogali, risinājās izstādes. Šoreiz bija apskatāmi dažādi ekskluzīvi un ne tik ekskluzīvi auto, kas lika sarosīties spēkratu cienītājiem.

Neapšaubāmi interesantākais apskates objekts bija Betmena auto, kas tā autoram Leifam Garvinam izmaksājis aptuveni vienu miljonu eiro. Auto tika uzbūvēts 1999. gadā, kad Garvins apvienoja spēkus ar Somijas auto entuziastu Villi Tikanenu.

Lai to uzbūvētu, bija nepieciešams 20 tūkstoši darba stundu. Visi virsbūves parametri un formas tika ņemtas no kinofilmas oficiālā mēroga modelīša un realizētas dabīgajā mērogā. Virsbūves paneļi ir izgatavoti no jaunās paaudzes kompozītmateriāla oglekļa šķiedras, ko izmanto arī superauto ražotāji savu bolīdu konstrukcijā.

Betmobīlis ir garāks par Rolls-Royce Phantom limuzīnu un platāks par masīvo Range Rover apvidus automobili. Tam ir ļoti zema autovadītāja kabīne ar sfērisku priekšējo vējstiklu, milzīgi aizmugurējie spārni kā amerikāņu rokenrola perioda automobiļiem, kā arī stilizētas turbīnas virsbūves priekšējā un aizmugurējā daļā.

Ekstravagantais auto, starp citu, ir pilnībā funkcionējošs un uz izstāžu halli to atstūrēja pats Garvins.

 

Bez Betmena auta interesants apskates objekts bija Chrysler PT Cruiser limuzīna un karietes hibrīds ar nosaukumu Sapņu kariete. Auto ar Krievijas numura zīmi ir vienīgais šāda veida spēkrats Eiropā. Stundu ilgs izbrauciens šajā karietē maksā 60 eiro.

 

Tāpat apmeklētāji varēja apskatīt Igaunijā veidotu superauto, kas 100 kilometrus stundā lielu ātrumu var attīstīt vienā sekundē. Spēkrata personiskais rekords ir 417,89 km/h 5,55 sekundēs.

Saistītās tēmas: autoizstāde

Izsaki savu viedokli