Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

ASV Pasta serviss kā neatkarīga aģentūra saskaņā ar Pasta reorganizācijas likumu tika izveidota 1971.gadā. Amerikas Savienotajās valstīs pasta pakalpojumi ir visai krasi mainījušies. Ir mainījies serviss, tā kvalitāte. Kopš pasta pirmsākumiem tika daudz eksperimentēts ar dažādiem transporta līdzekļiem, kas sniedza pasta pakalpojumus.

Piedāvājam ielūkoties 10 transportlīdzekļos, ko izmantoja agrīnie Amerikas pasta departamenti. Šie transportlīdzekļi bija redzmami ASV ielās no 1885.gada līdz 1955.gadam.

1. Rokas rati, kas tika izmantoti pasta savākšanai un transportēšanai 1885.gadā.

2. Pasta vagons, ko ražoja kompānija “Studebaker Brothers”. Šis vagons Čikāgā vāca pastu no piemājas pastkastēm 1890.gadā.

3. Lauku bezmaksas piegādes pasta pārvadātāji tika iedrošināti nomainīt zirgus un vagonus ar elektriski motorizētiem transportlīdzekļiem. Bet tā kā jaunie braucamie nebija ļoti ietilpīgi, tad zirgi un vagoni joprojām bija labāka opcija 1910.gadā.

4. Trīsriteņu pasta savākšanas motocikls Vašingtonā 1912.gadā.

5. Pastnieks savāc pastu no piemājas pastkastēm kopā ar savu uzticamo kravas transportlīdzekli 1915.gadā.

6. De Havilland pasta lidmašīna Hadlija laukumā Ņūbrunsvičā. Starptautiskie aviopasta pakalpojumi aizsākās 1924.gada vasarā.

7. Pasta pārvadātāja Loida Mortisa (Lloyd Mortice) izgatavots transportlīdzeklis. Viņš to izmantoja uz sniegainajiem Jaunanglijas ceļiem. Atkarībā no laikapstākļiem, riepas varēja nomainīt pret slēpēm.

8. Pirmais pasta offisa autobuss Strasbūrā 1941.gadā.

9. Šis foto tika uzņemts 1953.gadā un tajā redzams jaunais labās braukšanas joslas mikroautobuss. 50.gados departamenti pasūtīja vairākus tūkstošus jaunus pasta transportlīdzekļus, lai modernizētu pasta servisu.

10. Pilsētas pasta pārvadātājs trīsriteņu transportlīdzeklī. Šim transportlīdzeklim nebija īpaši uzticams motors, bet tomēr tas darīja savu darbu.

Izsaki savu viedokli